Vedenie mesta sa opäť vysmieva vlastným občanom !

Autor: Jozef Martinec | 20.10.2014 o 0:26 | Karma článku: 3,92 | Prečítané:  1148x

Ako iste vidieť z mojích predchádzajúcich textov, snažím sa svoje názory písať konštruktívne a vyhnúť sa zbytočnej bulvarizácii. Niekedy sa rozhorčenie nad nekvalitnými a zavádzajúcimi aktivitami vedenia mesta ale nedá vyjadriť inak ako ostrejšie ladeným textom.

Dňa 16. okt. 2014 som navštívil MsÚ a upozornil som, že Koncept Územného plánu mesta(ÚP) je neakceptovateľný, pretože  „ plíživým  “ spôsobom  ,citáciou článkov z ÚP VÚC, zanáša do ÚP mesta v kapitole 8.2 Energetika, podporu kogeneračných, obnoviteľných, druhotných zdrojov energie do intravilánu mesta.

Bolo mi prisľúbené, že tieto texty z konceptu odstránia. Aby bol zachovaný zákonný postup na pripomienky k ÚP, prevzal som tlačivo na pripomienky.

Mnohí, ktorí sa vyjadrujete, diskutujete o depolymerizácii  v rámci ÚP, kandidujete na primátora , poslancov MsZ. Prosím Vás preštudujte si celý ÚP a vyjadrite sa aj k iným katastrofálnym veciam, napr.zaslepenie Bernolákovej ulice,ul.A.Kmeťa,Župnej ulice,vybudovanie podzemného parkoviska na nám. A.Hlinku.

V ÚP nie sú priestory pre kult. stredisko, už multifunkčné, existujúca divadelná sála je nevhodná pre divadelné predstavenia, javisko je malé.

V ÚP nie je lokalita pre prevádzky malých živnostníkov – vodári, plynári, elektrikári, automechanici, stolári a pod., prevádzky, ktoré sú dnes medzi obytnými  domami v garážach, prístavkoch, a ich užívatelia majú problémy s dopravou, zásobovaním ,hlukom, prachom.

V Zlatých Moravciach je podľa ÚP najväčší zamestnávateľ automobilový priemysel, Volkswagen – elektrosystémy !?! Firma tu už niekoľko rokov nepôsobí.

Ja viem,že mesto je zaspaté, ale bez poznania stavu,nie je možné projektovať jeho rozvoj !

Alebo Prílepy.V texte sa stále píše o existujúcom futbalovom ihrisku. Už roky je na ňom parkovacia plocha nákladných vozidiel. Nielen, že nové ihrisko napriek prísľubom nemajú, ale v ÚP ani nie je vyčlenená plocha pre jeho výstavbu.

Tak to vyzerá ,keď mesto riadia „ Moravčania “. Mám skoro dve desiatky pripomienok, občania majú na výkon týchto vecí zamestnancov mesta. Verejnosť sa bráni proti spaľovni viac ako MsÚ.

Už som kritizoval nízku úroveň predkladaných materiálov (napr. prenájom Nemocnice riaditeľom, rekonštrukcia vykurovania Nemocnice), ale Koncept ÚP je z najnižšieho kvalitatívneho suterénu!

A nakoniec:

Na MsÚ ľavá ruka nevie čo robí pravá ruka.

Na utorok 21. Okt. na 15.00 hod. zvolal p. primátor  zasadnutie Mestského zastupiteľstva  a na 15.00 hod. zvolal aj verejné prerokovanie Konceptu ÚP.

Pritom,účasť primátora,vedúcich pracovnikov,poslancov,ale aj kandidátov na primátora a poslancov  je žiadúca,nevyhnutná na oboch rokovaniach.     

Zrazu je naponáhlo. Len aby sa nepáchali ďaľšie škody.

 

Ing. Jozef Martinec

 

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?