Prečo mesto nefunguje?

Autor: Jozef Martinec | 19.8.2014 o 10:02 | Karma článku: 2,77 | Prečítané:  830x

Ako a o čom rozhodlo 36. zasadnutie Mestkého zastupiteľstva v Zlatých Moravciach 

Vo štvrtok  14. Augusta 2014 som sa zúčastnil 36.zasadnutia MsZ. A utvrdil som sa v tom, že je najvyšší čas na komunálne voľby.

Prečo mesto nefunguje ?

 Odlišnosť prístupov  Vedenia MsÚ a poslaneckého zboru k zabezpečeniu chodu a rozvoja mesta je neprekonateľná.

Nedôvera k Vedeniu zo strany  poslancov bola viditeľná hneď v úvode,keď sa diskutovalo o predaji mestských pozemkov, a ktoré k ich spätnému odkúpeniu boli ponúknuté za päťkrát vyššiu cenu,keď MsÚ ešte v období pred ukončením súdneho sporu dal zdemolovať vykurovanie interiéru objektu   bývalého Mestského Národného Výboru a dal vypracovať PD na iný účel využitia, pre iného užívateľa,než bol v tom čase nájomca.

Darmo Vedenie MsÚ predkladalo vcelku zmysluplný návrh na úver na zmenu vykurovacieho systému Nemocnice s cieľom znížiť prevádzkové náklady. Taktiež návrh na úver za účelom urýchlenej realizácie ďalšej kazety mestského smetiska.

Oba návrhy boli pod termínovým tlakom a asi preto boli nedostatočne pripravené a nekvalitne prezentované.Na odhadované náklady žiadna banka úver nedá.

Myslím,že aj uzatváranie nájomnej zmluvy na dobu určitú do r.2016 resp.2019, aby sa umožnilo získať eurofondy je hra na slepú babu. Kritériom na získanie dotácií z eurofondov v prípade prenajímaných a nie  vlastnených nehnúteľností sú dlhodobé nájmy,a nie na dva alebo päť rokov.

Ako to dopadlo s počtami poslancov a volebnými obvodmi?

Na tejto stránke som zverejnil svoje stanovisko k stanoveniu voleb. obvodov a počtu poslancov pre komunálne voľby 2014.

Uznesením schválených 17 poslancov je akceptovateľných.Predsa len väčšinový názor zo 17tich je inak akceptovaný ako z 13tich.

Viac ma mrzí schválenie dvoch rozdielnych volebných obvodov. Jeden bude mať 6 poslancov,druhý 9 poslancov. Možno tento moment nikdy nenastane, ale pri hlasovaní nebude možné nikdy  poslancov z tohto obvodu  prehlasovať. Vyrovnanejšie obvody v pomere poslancov 8:7 sa mi zdajú rozumnejšie.

Ak má byť poslanec kontaktná osoba,znížením počtu obvodov na dva sa táto požiadavka neguje. Napríklad poslanec s trvalým bydliskom na ul.SNP,  alebo ul.Ľ.Podjavorinskej bude mať obvod aj za železničnou stanicou. Voliči budú poznať mená a nie ľudí. A možno,ak nebudú zvolení ich kandidáti, nebudú poznať ani ich mená.Pritom nebol uvedený dôvod, prečo je potrebné meniť zaužívané obvody.

Keď sa na to pozerám s odstupom,s týmto aktuálnym funkčným obdobím nebudú spokojní ani poslanci,ani vedenie mesta.Nie je na čo byť hrdý,nie je na čo ukázať toto je naše dielo.Keď som si vypočul invektívy,spôsob a moduláciu prejavov spolupráca niektorých ľudí nie je možná ani v budúcnosti.

Obmena na oboch stranách je nutná, však preto sa každé štyri roky konajú voľby.

Ing. Jozef Martinec

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?